Facets core search (8.x-1.0) - en to bo translation catalogue (16 entries)

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Types
bo: རིགས

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Advanced search
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་འཚོལ་བཤེར

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Updated date
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Containing any of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་པ

en: Containing the phrase
bo: ཚིག་འདི་ཡོད་པ

en: Containing none of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་ཡང་མེད་པ

en: Only of the type(s)
bo: རིགས་འདི་དག་ཁོ་ན་ཡིན་པ

en: Post date
bo: སྤེལ་པའི་དུས
