Facets core search (8.x-1.0) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Author
cy: Awdur

en: Language
cy: Iaith

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Types
cy: Mathau

en: Field
cy: Maes

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: Advanced search
cy: Chwiliad uwch

en: String
cy: Llinyn

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Containing any of the words
cy: Yn cynnwys unrhyw un o'r geiriau

en: Containing the phrase
cy: Yn cynnwys y brawddeg

en: Containing none of the words
cy: Ddim yn cynnwys un o'r geiriau

en: Only of the type(s)
cy: Dim ond y math(au)

en: Post date
cy: Dyddiad cofnod
