Facets core search (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Author
de: Autor

en: Language
de: Sprache

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Types
de: Typen

en: Field
de: Feld

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Advanced search
de: Erweiterte Suche

en: String
de: Zeichenkette

en: Updated date
de: Aktualisierungszeitpunkt

en: Languages
de: Sprachen

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Containing any of the words
de: Beinhaltet eines der Wörter

en: Containing the phrase
de: Beinhaltet den Satz

en: Containing none of the words
de: Beinhaltet keines der Wörter

en: Only of the type(s)
de: Nur vom Typ/von den Typen

en: Post date
de: Beitragsdatum

en: Provides a facet source.
de: Bietet eine Quelle für Facetten.
