Facets core search (8.x-1.0) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Author
eu: Egilea

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: Types
eu: Motak

en: Field
eu: Eremua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: String
eu: Katea

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Containing any of the words
eu: Hauetako edozein hitz daukana

en: Containing the phrase
eu: Esaldia daukana

en: Containing none of the words
eu: Hauetako hitzik ez daukana

en: Only of the type(s)
eu: Mota hauetakoa bakarrik

en: Post date
eu: Argitaratze data
