Facets core search (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Types
hi: प्रकार

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Languages
hi: भाषायें

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Only of the type(s)
hi: सिर्फ इस प्रकार में
