Facets core search (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Types
hr: Vrste

en: Field
hr: Polje

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: String
hr: Struna

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Languages
hr: Jezici

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Post date
hr: Datum unosa
