Facets core search (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Author
jv: Penulis

en: Language
jv: Basa

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Types
jv: Tipe

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: String
jv: Tembung

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wāndā

en: Containing none of the words
jv: Ora ānā isiné tetembungan

en: Only of the type(s)
jv: Namung jinising
