Facets core search (8.x-1.0) - en to nn translation catalogue (13 entries)

en: Author
nn: Forfattar

en: Language
nn: Språk

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Field
nn: Felt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: String
nn: Streng

en: Languages
nn: Språk

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane
