Facets Date Range Picker (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Search
nl: Zoeken

en: Options
nl: Opties

en: Today
nl: Vandaag

en: Tomorrow
nl: Morgen

en: Start date field
nl: Startdatumveld

en: End date field
nl: Einddatumveld

en: Overlap
nl: Overlapping

en: Date Range Picker
nl: Datumbereik-kiezer

en: Next 30 days
nl: Volgende 30 dagen

en: Next 14 days
nl: Volgende 14 dagen

en: Next 7 days
nl: Volgende 7 dagen

en: Provides a Date Range Picker in facets.
nl: Biedt een datumbereik-kiezer in facetten.

en: The field should be a timestamp field.
nl: Het veld moet een tijdstipveld zijn

en: Have overlaps in range.
nl: Overlappingen toelaten in het bereik.

en: This weekend
nl: Dit weekend

en: Display range picker options for date fields.
nl: Opties voor bereik-kiezer voor datumvelden tonen.
