Facets Form (1.3.0) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Submit
ar: إرسال

en: Search
ar: بحث

en: Label
ar: التسمية

en: Format
ar: التنسيق

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Custom
ar: مخصّص

en: Button
ar: زر

en: Operator
ar: العامل

en: This month
ar: هذا الشهر

en: Custom format
ar: نسق خاص

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Date only
ar: التاريخ فقط

en: @name format: @date
ar: @name نمط: @date
