Facets Form (1.3.0) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Submit
cs: Odeslat

en: Search
cs: Hledat

en: Label
cs: Popisek

en: Format
cs: Formát

en: Last month
cs: Minulý měsíc

en: Date format
cs: Formát data

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Custom
cs: Vlastní

en: Button
cs: Tlačítko

en: Operator
cs: Operátor

en: This week
cs: Tento týden

en: This month
cs: Tento měsíc

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Last week
cs: Minulý týden

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Date type
cs: Typ data

en: Date only
cs: Pouze datum

en: @name format: @date
cs: Formát @name: @date

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
cs: Viz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentace formátů data v PHP</a>.
