Facets Form (1.3.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Search
de: Suche

en: Label
de: Beschriftung

en: Last month
de: Letzter Monat

en: Date format
de: Datumsformat

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Clear filters
de: Filter zurücksetzen

en: This week
de: Diese Woche

en: This month
de: Diesen Monat

en: Custom format
de: Benutzerdefiniertes Format

en: Last week
de: Letzte Woche

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Date and time
de: Datum und Uhrzeit

en: Date type
de: Datumstyp

en: Date only
de: Nur Datum

en: @name format: @date
de: @name Format: @date

en: Default option label
de: Beschriftung der Standardoption

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
de: Lesen Sie <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">die PHP-Dokumentation zum Thema Datumsformate</a>
