Facets Form (1.3.0) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Submit
el: Υποβολή

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Label
el: Ετικέτα

en: Format
el: Μορφή

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Button
el: Κουμπί

en: Operator
el: Τελεστής

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Date only
el: Μόνο ημερομηνία

en: @name format: @date
el: Μορφοποίηση @name: @date
