Facets Form (1.3.0) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Search
tr: Ara

en: Label
tr: Etiket

en: Format
tr: Biçim

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Custom
tr: Özel

en: Button
tr: Düğme

en: Operator
tr: İşletmen

en: Clear filters
tr: Filtreleri temizle

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Custom format
tr: Özel biçim

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Date type
tr: Tarih türü

en: Date only
tr: Yalnızca tarih

en: @name format: @date
tr: @name biçimi: @date
