Facets range NoUiSlider (1.0.1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Search
de: Suche

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Step
de: Schritt

en: Minimum value
de: Minimaler Wert

en: Maximum value
de: Maximaler Wert

en: List of range widget configuration
de: Liste der Bereichs-Steuerelement-Konfiguration

en: Minimum type
de: Mindest-Typ

en: Maximum type
de: Maximal-Typ

en: Facets range slider
de: Slider für Facettenbereich

en: The range slider library is not installed, check the <a href=":readme">README.txt for more information</a> and <a href=":docs">the documentation for information on how to install a library</a>.
de: Die Bibliothek für den Bereichs-Slider ist nicht installiert. <a href=":readme">README.txt enthält weitere Informationen</a> und <a href=":docs">die Anleitung zum Installieren der Bibliothek</a>.
