Faircoin Address Field (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Value
it: Valore

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Save field settings
it: Salva le impostazioni del campo

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Save and manage fields
it: Salva e gestisci i campi
