Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Now
oc: Ara

en: ago
oc: i a

en: How many nodes would you like to generate?
oc: Quant de nosèls voulez-vous generar ?

en: About
oc: A prepaus

en: Generate
oc: Generar

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: How far back in time should the nodes be dated?
oc: A partir de quand doit-on datar los nosèls ?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: Las datas de creacion des nosèls seràn resparties aleatòriament entre la data de despart causida e ara.

en: Deleted %count nodes.
oc: %count nosèls suprimits.

en: Maximum number of comments per node.
oc: Nombre maximum de comentaris per nosèl.

en: You must also enable comments for the content types you are generating. Note that some nodes will randomly receive zero comments. Some will receive the max.
oc: Vos cal tanben activar los comentaris pels tipes de contenguts que generatz. Notatz que certans nosèls recebràn pas aleatòriament cap de comentari. D'autres recebràn lo maximum.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
oc: <strong>Suprimir tot lo contengut</strong> dins aquestes tipes de contengut abans de generar del novèl contengut.
