Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Content type
da: Indholdstype

en: Now
da: Nu

en: ago
da: siden

en: How many nodes would you like to generate?
da: Hvor mange indholdselementer ønsker du at oprette?

en: About
da: Om

en: Generate
da: Opret

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: How far back in time should the nodes be dated?
da: Hvor langt tilbage i tiden skal indholdselementerne dateres?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
da: Oprettelsestidspunkterne fordeles jævnt mellem det aktuelle tidspunkt og det valgte tidspunkt.

en: Deleted %count nodes.
da: Slettede %count sider.

en: Maximum number of comments per node.
da: Max antal kommentarer per side.
