Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Now
hu: Most

en: ago
hu: óta

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: About
hu: Leírás

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.
