Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Now
ja: 今

en: How many nodes would you like to generate?
ja: ノードをいくつ生成しますか？

en: About
ja: アバウト

en: Generate
ja: 生成する

en: How far back in time should the nodes be dated?
ja: ノードの日付をどこまで設定しますか？

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
ja: ノードの作成日時は、現在の時刻から選択した時間の間でランダムに選択されます。

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
ja: コンテンツを生成する前に選択したコンテンツタイプの<strong>コンテンツをすべて削除</strong>します。
