Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Now
nl: Nu

en: ago
nl: geleden

en: How many nodes would you like to generate?
nl: Hoeveel nodes wilt u genereren?

en: About
nl: Over

en: Generate
nl: Genereer

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: How far back in time should the nodes be dated?
nl: Hoever terug in de tijd dienen de nodes gedateerd te zijn?

en: Deleted %count nodes.
nl: %count nodes verwijderd.

en: Maximum number of comments per node.
nl: Maximaal aantal reacties per node.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
nl: <strong>Verwijder alle inhoud</strong> in deze inhoudstypen voordat nieuwe inhoud gegenereerd wordt.
