Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Now
pl: Teraz

en: ago
pl: temu

en: How many nodes would you like to generate?
pl: Ile stron z zawartością wygenerować?

en: About
pl: O stronie

en: Generate
pl: Generuj

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: How far back in time should the nodes be dated?
pl: Jak daleko wstecz powinny być datowane węzły?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
pl: Daty utworzenia węzła będą rozprowadzane losowo od bieżącego czasu, spowrotem do wybranego czasu.

en: Deleted %count nodes.
pl: Usunięto %count węzłów.

en: Maximum number of comments per node.
pl: Maksymalna liczba komentarzy na węzeł.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
pl: <strong>Usuń całą zawartość</strong> tego typu zawartości przed generowaniem nowej zawartości.

en: An error occurred during processing
pl: W trakcie przetwarzania wystąpił błąd
