Faker Drupal 8 (2.0.0) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Content type
ru: Тип материала

en: Now
ru: Сейчас

en: ago
ru: тому назад

en: How many nodes would you like to generate?
ru: Сколько материалов должно быть создано?

en: About
ru: Информация

en: Generate
ru: Создать

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Maximum number of comments per node.
ru: Максимально количество комментариев для материала
