Fancy Login (8.x-2.1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Create a new user account.
ru: Создать новую учётную запись пользователя.

en: Login
ru: Логин

en: Display
ru: Отображение

en: Request new password
ru: Забыли пароль?

en: Create new account
ru: Регистрация

en: this site
ru: этот сайт

en: Fancy Login Link
ru: Ссылка Fancy Login

en: All settings on this page must be valid CSS settings for the item that they will modify. For information on what types of values are valid, check the links included in the descriptions underneath the inputs.
ru: Все настройки на этой странице должны быть действительными параметрами CSS.

en: Screen Fade Color
ru: Цвет затухания экрана

en: Screen Fade z-index
ru: Z-индекс затухания экрана

en: Login Box Background Color
ru: Цвет фона окна входа на сайт

en: Login Box Text Color
ru: Цвет текста окна входа на сайт

en: Login Box Border Color
ru: Цвет рамки окна входа на сайт

en: Login Box Border Width
ru: Размер рамки окна входа на сайт

en: Login Box Border Style
ru: Стиль рамки окна входа на сайт

en: Administer fancy login
ru: Управление Fancy Login

en: Keep User on Same Page
ru: Оставлять пользователя на той же странице

en: If this box is checked, the user will not be redirected upon login, and will stay on the page from which the login link was clicked. If this box is unchecked, the user will be redirected according to the Drupal system settings
ru: После процесса входа или регистрации на сайте, пользователь остается на той же странице на которой начал этот процесс. Если эта опция выключена пользователь будет перенаправлен на страницу указанную в настройках системы

en: Enable SSL (HTTPS)
ru: Включить SSL (HTTPS)

en: If this box is checked, the form will be posted as encrypted data (HTTPS/SSL). Only use this if you have already set up an SSL certificate on your site, and have set up the login page as an encrypted page.
ru: Если эта опция включена, форма будет размещаться в виде зашифрованных данных (HTTPS / SSL). Используйте это только в том случае, если вы уже настроили SSL-сертификат на своем сайте и настроили страницу входа в систему как зашифрованную страницу.

en: Secure login icon position
ru: Безопасная позиция значка входа в систему

en: Don't show icon
ru: Не отображать значок

en: Above the form
ru: Над формой

en: Below the form
ru: Под формой

en: If SSL is turned on, turning this option on will display an icon indicating that the login is secure
ru: Если включен SSL, включение этой опции приведет к отображению значка, указывающего, что логин защищён

en: Secure Login
ru: Защищённый вход

en: This login is SSL protected
ru: Этот вход имеет защиту SSL

en: If you are having issues where the fancy login box is being hidden behind videos or other flash objects, check this box to hide the objects while the login box is being shown
ru: Если окно входа скрывается за видео или другими объектами flash, установите флажок, чтобы временно скрыть эти объекты, пока отображается окно входа на сайт

en: Hide Objects
ru: Скрывать объекты

en: This is the number of milliseconds it will take for the fullscreen background color to fade in/out. The higher the number, the slower the fade process will be. The lower the number, the faster the fade.
ru: Время в миллисекундах, на появление/затухание фона. Чем больше число, тем медленнее будет процесс появления/затухания и наоборот чем число меньше, тем быстрее.

en: This is the number of milliseconds it will take for the login box to fade in/out. The higher the number, the slower the fade process will be. The lower the number, the faster the fade.
ru: Время в миллисекундах, на затухание окна входа на сайт. Чем больше число, тем медленнее будет процесс затухания.

en: Background Fade Speed must contain a numeric value
ru: Строка "Скорость затухания фона входа на сайт" должна содержать числовое значение

en: Login Box Fade Speed must contain a numeric value
ru: Строка "Скорость затухания окна входа на сайт" должна содержать числовое значение

en: Allows users to change the settings for the Fancy Login module
ru: Позволяет пользователям изменять настройки модуля Fancy Login

en: Creates a fancy javascript based popup login window
ru: Создает всплывающее окно регистрации или входа на сайт

en: Sign in
ru: Войти

en: You have been successfully logged in. Please wait while you are redirected.
ru: Вы успешно вошли в систему. Подождите, пока вы будете перенаправлены.

en: You have been successfully logged in. Please wait while the page is refreshed.
ru: Вы успешно вошли в систему. Подождите, пока страница обновится.
