farmOS (2.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Status
is: Støða

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: Description
is: Lýsing

en: Log
is: Gerðalisti

en: more
is: meira

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: view
is: vís

en: Reset
is: Tómstilla

en: Logs
is: Gerðalistar

en: Weight
is: Vekt

en: Parents
is: Omanfyri liggjandi

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: Time
is: Tíð

en: View
is: Vís

en: Modules
is: Mótul

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Access denied
is: Atgongd noktað

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Leiklutir

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Count
is: Nøgd

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Other
is: Annað

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Operation
is: Gerð

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Blocked
is: Sperrað

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Machine-readable name
is: Maskin-lesiligt navn

en: The installation has encountered an error.
is: Ein feilur kom fyri í innleggingini

en: Installed %module module.
is: Legði inn %module mótul.

en: Default country
is: Standard land
