farmOS (2.0.0-alpha6) - en to nn translation catalogue (59 entries)

en: Images
nn: Bilete

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Quantity
nn: Mengd

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Logs
nn: Logg

en: Weight
nn: Vekt

en: Parents
nn: Overordna

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Modules
nn: Modular

en: Notes
nn: Notat

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Other
nn: Andre

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Apply
nn: Bruk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Or
nn: Eller

en: Reports
nn: Rapportar

en: Rating
nn: Karakter

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: The installation has encountered an error.
nn: Ein feil har oppstått under installasjonen.

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: Structure
nn: Struktur

en: Default country
nn: Standard land
