farmOS (2.0.0-beta4) - en to kn translation catalogue (88 entries)

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Access denied
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ತಿರಸ್ಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Manufacturer
kn: ಉತ್ಪಾದಕರು

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Private Key
kn: ಖಾಸಗಿ ಕೀಲಿ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Input
kn: ಆದಾನ

en: Rate
kn: ದರ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Emails
kn: ಇಮೇಲ್‍ಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Rating
kn: ರೇಟಿಂಗ್

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: The installation has encountered an error.
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪನೆ ಸಮಸ್ಯೆಯಾಗಿದೆ

en: Installed %module module.
kn: %module ಮಾಡ್ಯುಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Serial number
kn: ಅನುಕ್ರಮ ಸಂಖ್ಯೆ
