farmOS (2.0.0-beta7) - en to ar translation catalogue (95 entries)

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: more
ar: المزيد

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Logs
ar: سجلات

en: Weight
ar: الوزن

en: Parents
ar: أمهات

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Move
ar: تحريك

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Modules
ar: الوحدات

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Area
ar: مجال

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Count
ar: العدد

en: Conditions
ar: الشروط

en: active
ar: نشط

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Owner
ar: المالك

en: Method
ar: الطريقة

en: Other
ar: آخر

en: Basic
ar: الأساسي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Operator
ar: العامل

en: Operation
ar: عملية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Condition
ar: شرط

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Source
ar: المصدر

en: Activity
ar: النشاط

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Map
ar: خريطة

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Negate
ar: نفي

en: People
ar: الأشخاص

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: Standard
ar: معياري

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Assign
ar: اربط

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Or
ar: أو

en: About
ar: حول

en: Reports
ar: التقارير

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Notification settings
ar: إعدادت الاشعارات

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Private files
ar: الملفات الخاصة

en: Default country
ar: البلد الافتراضي

en: Public files
ar: الملفات العامة

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
