farmOS (2.0.0-beta7) - en to ast translation catalogue (53 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Logs
ast: Rexistros

en: Weight
ast: Pesu

en: Parents
ast: pás

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Modules
ast: Preseos

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Files
ast: Ficheros

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Access denied
ast: Accesu torgáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Count
ast: Cuenta

en: active
ast: activu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Owner
ast: Dueñu

en: Method
ast: Métodu

en: Other
ast: Otru

en: Basic
ast: Básicu

en: User login
ast: Nome d'usuariu

en: Operation
ast: Operación

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: People
ast: Xente

en: Testing
ast: Prebes

en: Standard
ast: Estándar

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir

en: The installation has encountered an error.
ast: Hebo un fallu al instalar.

en: Installed %module module.
ast: Preséu %module instaláu.
