farmOS (2.2.2) - en to oc translation catalogue (113 entries)

en: Images
oc: Imatges

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Enabled
oc: Activat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Test
oc: Testar

en: Logs
oc: Jornals

en: Weight
oc: Pes

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Modules
oc: Moduls

en: Notes
oc: Nòtas

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Configuration saved.
oc: Configuracion enregistrada.

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Count
oc: Descompte

en: Conditions
oc: Condicions

en: active
oc: actiu(s)

en: Categorize
oc: Classar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Owner
oc: Proprietari

en: Method
oc: Metòde

en: Other
oc: Autre

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Flag
oc: Senhalar un contengut

en: Operation
oc: Operacion

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Probability
oc: Probabilitat

en: Source
oc: Font

en: Activity
oc: Activitat

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Negate
oc: Invèrse

en: Unit
oc: Unitat

en: Units
oc: Unitats

en: People
oc: Personas

en: Changed
oc: Modificat

en: Testing
oc: Tèst

en: Standard
oc: Estandard

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Assign
oc: Associar

en: Permission
oc: Dreit

en: Columns
oc: Colomnas

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: Or
oc: Ou

en: About
oc: A prepaus

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Column
oc: Colomna

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Speed
oc: Velocitat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Private key
oc: Clau privada

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Map settings
oc: Paramètres de la mapa

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: And
oc: Et

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Installed %module module.
oc: Lo modul %module es estat installat.

en: Structure
oc: Estructura

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Default country
oc: País per defaut

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: Row number
oc: Numéro de linha
