farmOS (3.0.0-beta3) - en to is translation catalogue (75 entries)

en: Images
is: Myndir

en: value
is: gildi

en: Status
is: Staða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Public
is: Almenn

en: more
is: meira

en: Access control
is: Aðgangsstýring

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Quantity
is: Magn

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Test
is: Prófa

en: Logs
is: Kerfisskrár

en: Weight
is: Vægi

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Parents
is: Foreldrar

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Modules
is: Einingar

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: Continue
is: Halda áfram

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Area
is: Svæði

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Conditions
is: Skilyrði

en: active
is: virkur

en: Categorize
is: Flokka

en: Authored by
is: Höfundur

en: Owner
is: Eigandi

en: Basic
is: Einfalt

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: People
is: Notendur

en: Permissions
is: Réttindi

en: Completed
is: Lokið

en: Permission
is: Réttindi

en: Emails
is: Netföng

en: About
is: Um

en: Reports
is: Skýrslur

en: Column
is: Dálkur

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: And
is: Og

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: Structure
is: Uppbygging
