farmOS (3.3.1) - en to da translation catalogue (160 entries)

en: Images
da: Billeder

en: value
da: værdi

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Public
da: Offentlig

en: more
da: mere

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Priority
da: Prioritet

en: Quantity
da: Mængde

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Help Text
da: Hjælpetekst

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: root
da: rod

en: Parents
da: Overordnede ord

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: Setup
da: Indstillinger

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Notes
da: Noter

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Files
da: Filer

en: Expanded
da: Udvidet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Area
da: Område

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Client ID
da: Klient ID

en: Location
da: Lokation

en: Revisions
da: Versioner

en: Count
da: Antal

en: Conditions
da: Vilkår

en: Link to URL
da: Link til URL

en: active
da: aktiv

en: Categorize
da: Kategoriser

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Advanced
da: Avanceret

en: Volume
da: Mængde

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Owner
da: Ejer

en: Method
da: Metode

en: Private Key
da: Privat Nøgle

en: Other
da: Anden

en: Basic
da: Grundlæggende

en: User login
da: Log ind

en: Temperature
da: Temperatur

en: Pressure
da: Tryk

en: Override
da: Overskriv

en: Operator
da: Operand

en: Operation
da: Handling

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Condition
da: Betingelse

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Source
da: Kilde

en: Replace
da: Erstat

en: Activity
da: Aktivitet

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Map
da: Knyt

en: Location settings
da: Lokale indstillinger

en: Map type
da: Korttype

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Negate
da: Modvirk

en: Unit
da: Enhed

en: Units
da: Enheder

en: People
da: Personer

en: Product type
da: Produkttype

en: Parent terms
da: Overordnede ord

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Product
da: Produkt

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Testing
da: Test

en: Assets
da: Egenskaber

en: Output format
da: Output-format

en: Assign
da: Tildel

en: Tasks
da: Opgaver

en: Increment
da: Øg

en: Decrement
da: Mindsk

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: Permission
da: Tilladelse

en: Classes
da: Klasser

en: Rate
da: Bedøm

en: Purchase date
da: Købsdato

en: Columns
da: Kolonner

en: Machine name
da: Internt navn

en: Emails
da: E-mails

en: Or
da: Eller

en: About
da: Om

en: Reports
da: Rapporter

en: Column
da: Kolonne

en: Behavior
da: Opførsel

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Metric
da: Metrisk

en: Speed
da: Hastighed

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Notification settings
da: Indstillinger for underretninger

en: Private key
da: Privat nøgle

en: Relations
da: Relationer

en: System of measurement
da: Målesystem

en: Flags
da: Flag

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Sex
da: Køn

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Created on
da: Oprettet den

en: Revision information
da: Versioner

en: Locations
da: Lokationer

en: Numeric
da: Numerisk

en: And
da: Og

en: Language settings
da: Sprogindstillinger

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Tag ID
da: Taggets ID

en: The installation has encountered an error.
da: Der opstod en fejl under installationen.

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
da: Ord vises i stigende orden sorteret efter vægt.

en: Structure
da: Struktur

en: Delivery
da: Forsendelse

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: The email address %mail is not valid.
da: E-mail-adressen %mail er ikke gyldig.

en: Row number
da: Rækkenummer

en: Animal
da: Dyr

en: Date of birth
da: Fødsesdato

en: Group membership
da: Gruppe medlemskab

en: Display the label of the referenced entities.
da: Vis label for de refererede entities.

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Custom output for TRUE
da: Brugerdefineret output for TRUE

en: Custom output for FALSE
da: Brugerdefineret output for FALSE

[ctx: Plural]
en: Disabled
da: Deaktiverede

[ctx: Plural]
en: Enabled
da: Aktiverede

en: Column name
da: Kolonnenavn

en: Tabs display toggle
da: Omskifter til faneblade
