farmOS (3.3.2) - en to el translation catalogue (130 entries)

en: Images
el: Εικόνες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: more
el: περισσότερα

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Test
el: Δοκιμή

en: Logs
el: Ημερολόγιο συμβάντων

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: root
el: ρίζα

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Modules
el: Μονάδες

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Link to URL
el: Σύνδεσμος στο URL

en: active
el: ενεργός

en: Categorize
el: Κατηγοριοποίηση

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Method
el: Μέθοδος

en: Other
el: Άλλο

en: Basic
el: Βασική

en: User login
el: Είσοδος

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Pressure
el: Ατμ. πίεση

en: Operator
el: Τελεστής

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Threshold
el: Όριο

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Source
el: Πηγή

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Map
el: Χάρτης

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Negate
el: Αναίρεση

en: Units
el: Μονάδες

en: People
el: Χρήστες

en: Reference
el: Αναφορά

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Permissions
el: Άδειες

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Product
el: Προϊόν

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Standard
el: Βασικό

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Assign
el: Προσδιορισμός

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Permission
el: Άδεια

en: Rate
el: Συντελεστής

en: Purchase date
el: Ημερομηνία αγοράς

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Data
el: Δεδομένα

en: Or
el: Ή

en: About
el: Περί

en: Reports
el: Αναφορές

en: Column
el: Στήλη

en: Add @type
el: Προσθήκη @type

en: Metric
el: Μετρικό σύστημα

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων

en: Private key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: Installed %module module.
el: Εγκαταστάθηκε η μονάδα %module.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
el: Οι όροι κατατάσσονται με αύξουσα σειρά με βάση το βάρος τους.

en: Structure
el: Δομή

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The email address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση email %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE
