farmOS (3.4.0) - en to jv translation catalogue (82 entries)

en: Images
jv: Gambar

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Groups
jv: Kelompok

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Test
jv: Ujian

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Parents
jv: Baboné

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Modules
jv: Modul

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Configuration saved.
jv: Konfigurasi uwis disimpen.

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Count
jv: Jumlah

en: Categorize
jv: Pengkategorian

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Advanced
jv: Mahir

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Method
jv: Metode

en: Other
jv: Liyané

en: Basic
jv: Dasar

en: User login
jv: Login panganggo

en: Operation
jv: Operasi

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: People
jv: Pawongan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Testing
jv: Ujian

en: Standard
jv: Standar

en: Assign
jv: Canthélna

en: Tasks
jv: Préntah

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Or
jv: Utāwā

en: About
jv: Ngenani

en: Reports
jv: Laporan

en: Relations
jv: Relasi

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: The installation has encountered an error.
jv: Instalasi nemoknā kesalahan.

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
jv: Tetembungan ditampilaké ngurut mangisor miturut tingkatan.

en: Structure
jv: Struktur

en: Edit URL
jv: Sunting URL
