farmOS (3.4.2) - en to th translation catalogue (85 entries)

en: Images
th: รูปภาพ

en: value
th: ค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Quantity
th: จำนวน

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: False
th: เท็จ

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: All
th: ทั้งหมด

en: Access denied
th: ปัญหา 'access denied'

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Count
th: จำนวน

en: active
th: ใช้งาน

en: Categorize
th: แยกประเภท

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Manufacturer
th: ผู้ผลิต

en: Other
th: อื่นๆ

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Map
th: แผนที่

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Unit
th: หน่วย

en: Units
th: หน่วย

en: People
th: บุคคล

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Rate
th: ให้คะแนน

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Data
th: ข้อมูล

en: Emails
th: อีเมล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Add @type
th: เพิ่ม @type

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: Private key
th: กุญแจส่วนตัว

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Revision information
th: ข้อมูลรุ่น

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Language settings
th: ตั้งค่าภาษา

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: The installation has encountered an error.
th: พบปัญหาระหว่างการติดตั้ง

en: Installed %module module.
th: %module ติดตั้งแล้ว

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: Delivery
th: ข้อมูลการจัดส่งสินค้า

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Material
th: วัสดุ

[ctx: Plural]
en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน
