farmOS (3.4.3) - en to he translation catalogue (145 entries)

en: Images
he: תמונות

en: value
he: ערך

en: Status
he: סטטוס

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: more
he: עוד

en: Access control
he: בקרת גישה

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: Quantity
he: כמות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Test
he: בדיקה

en: Logs
he: לוגים

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: root
he: שורש

en: Parents
he: אבות

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Modules
he: רכיבים

en: Notes
he: הערות

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Area
he: איזור

en: Configuration saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Revisions
he: גרסאות

en: Count
he: כמות

en: Conditions
he: תנאים

en: Link to URL
he: קישור לURL

en: active
he: פעיל

en: Categorize
he: סווגו

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Owner
he: בעלים

en: Method
he: שיטה

en: Other
he: אחר

en: Basic
he: בסיסי

en: User login
he: כניסה

en: Override
he: דריסה

en: Operator
he: אופרטור

en: Operation
he: פעולה

en: Threshold
he: סף

en: Notifications
he: הודעות

en: Condition
he: מצב

en: Authored on
he: בתאריך

en: Probability
he: הסתברות

en: Source
he: מקור

en: Replace
he: החלפה

en: Activity
he: פעילות

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Map
he: מפה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Negate
he: שלילי

en: Unit
he: יחידה

en: Units
he: יחידות

en: People
he: משתמשים

en: Product type
he: סוג מוצר

en: Reference
he: רפרנס

en: Parent terms
he: סיווגי אב בהיררכייה

en: Permissions
he: הרשאות

en: Plugin
he: פלאגין

en: Duplicate
he: שכפול

en: Product
he: מוצר

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Testing
he: מתבצעת בדיקה

en: Standard
he: רגיל

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Assign
he: שייך

en: Tasks
he: משימות

en: Increment
he: תוספת קבועה

en: Decrement
he: הפחת

en: Allowed values
he: ערכים מותרים

en: Permission
he: הרשאה

en: Activity log
he: יומן פעילות

en: Rate
he: דרג

en: Purchase date
he: נוצר בתאריך

en: Columns
he: עמודות

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: Emails
he: אימיילים

en: Or
he: או

en: About
he: אודות

en: Reports
he: דוחות

en: Column
he: עמודה

en: Popup
he: פופאפ

en: Behavior
he: התנהגות

en: Add @type
he: הוספת @type

en: Seed
he: זרע

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Rating
he: דירוג

en: Notification settings
he: הגדרת התראות

en: Relations
he: יחסים

en: Flags
he: נעיצה לרשימות

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Maintenance
he: תחזוקה

en: Bundle
he: חבילה

en: Created on
he: נוצר ב

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Numeric
he: מספרי

en: And
he: וגם

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Installed %module module.
he: הותקן המודול %module.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
he: המונחים במילון מוצגים בסדר עולה לפי המשקל שלהם.

en: Structure
he: מבנה

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.
