farmOS (3.4.6) - en to mr translation catalogue (67 entries)

en: Images
mr: चित्रे

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: more
mr: आणखी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Help Text
mr: मदत अक्षर

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Test
mr: चाचणी

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: root
mr: मुळ

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: No changes were made.
mr: काही बदल केले गेले नाहीत

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Conditions
mr: अटी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Owner
mr: मालक

en: Manufacturer
mr: उत्पादक

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Temperature
mr: तापमान

en: Condition
mr: अट

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Negate
mr: रद्द

en: People
mr: लोक

en: Reports
mr: अहवाल

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Rating
mr: श्रेणी

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Bundle
mr: बंडल

en: And
mr: आणि

en: Structure
mr: आराखडा
