farmOS (3.4.6) - en to ur translation catalogue (58 entries)

en: Images
ur: تصاویر

en: value
ur: قیمت

en: Status
ur: حالت

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Groups
ur: گروپس

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Public
ur: عوامی

en: more
ur: مزید

en: Access control
ur: رسائی کا اختیار

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Priority
ur: ترجیح

en: Taxonomy
ur: درجہ بندی

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Logs
ur: لاگز

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Help text
ur: مدد کے لیے عبارت

en: root
ur: روٹ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Default
ur: طے شدہ

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: Configuration saved.
ur: ترتیبات محفوظ کر لی گئی ہیں۔

en: Filter
ur: فلٹر

en: Categorize
ur: درجہ بندی کریں

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Condition
ur: شرط

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Negate
ur: نفی

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Bundle
ur: بنڈل

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: Installed %module module.
ur: نصب شدہ %module ماڈیول
