farmOS (3.5.1) - en to eo translation catalogue (81 entries)

en: Images
eo: Bildoj

en: Status
eo: Stato

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Comments
eo: Komentoj

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: Logs
eo: Loglibroj

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: root
eo: radiko

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: Modules
eo: Moduloj

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: ID
eo: Identigilo

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Configuration saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: active
eo: aktiva

en: Categorize
eo: Kategoriigu

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Operation
eo: Operacio

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Negate
eo: Negaciu

en: People
eo: Uzantoj

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Assign
eo: Atribuigu

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Permission
eo: Permeso

en: Rate
eo: Noto

en: Reports
eo: Raportoj

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Rating
eo: Pritaksado

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: Bundle
eo: Fasko

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Language settings
eo: Lingvaj agordoj

en: The installation has encountered an error.
eo: Eraro dum la instalado.

en: Installed %module module.
eo: %module modulo estis instalita.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
eo: Terminoj estas montrataj laŭ pezo.

en: Structure
eo: Strukturo

en: Custom output for TRUE
eo: Tajlorita eligo por "VERA"

en: Custom output for FALSE
eo: Tajlorita eligo por "MALVERA"
