farmOS (3.5.1) - en to ps translation catalogue (58 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Public
ps: ټوليز

en: more
ps: نور

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Default
ps: تلواله

en: Time
ps: وخت

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: ID
ps: پېژند

en: Continue
ps: دوام

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Access denied
ps: لاسرسی رد شو

en: Area
ps: ځای

en: Filter
ps: چاڼ

en: Revisions
ps: بياكتنې

en: Count
ps: شمیر

en: active
ps: فعال

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Basic
ps: ساده

en: Source
ps: سرچينه

en: Activity
ps: چارندتیا

en: Map
ps: نقشه

en: People
ps: خلک

en: Permissions
ps: اجازې

en: Plugin
ps: لګون

en: Standard
ps: معياري

en: Tasks
ps: دندې

en: Permission
ps: اجازه

en: Columns
ps: ستنې

en: Or
ps: او

en: About
ps: په اړه

en: Reports
ps: راپورونه

en: Column
ps: ستن

en: Bundles
ps: بنډلونه

en: Bundle
ps: بنډل

en: Numeric
ps: شمېريز

en: And
ps: او

en: Structure
ps: جوړښت

[ctx: Plural]
en: Disabled
ps: ناتوانه

[ctx: Plural]
en: Enabled
ps: فعال شوي
