farmOS (3.5.2) - en to fi translation catalogue (157 entries)

en: Images
fi: Kuvat

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: more
fi: lisää

en: Access control
fi: Pääsynhallinta

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Quantity
fi: Määrä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Test
fi: Testi

en: Logs
fi: Loki

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: root
fi: juuri

en: Parents
fi: Ylätermit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Modules
fi: Moduulit

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Area
fi: Alue

en: Configuration saved.
fi: Asetukset talletettu.

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Revisions
fi: Versiot

en: Count
fi: Laskuri

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Link to URL
fi: Linkki URL:ään

en: active
fi: aktiivinen

en: Categorize
fi: Luokittele

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Owner
fi: Omistaja

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Method
fi: Tapa

en: Other
fi: Muu

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Pressure
fi: Paine

en: Override
fi: Ohita

en: Operator
fi: Operaattori

en: Flag
fi: Lippu

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Authored on
fi: Luotu

en: Source
fi: Lähde

en: Replace
fi: Korvaa

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Map
fi: Kartta

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Negate
fi: Käänteistä

en: Unit
fi: Yksikkö

en: People
fi: Käyttäjät

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Reference
fi: Viittaus

en: Parent terms
fi: Ylemmän tason termit

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Duplicate
fi: Monista

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Testing
fi: Testaus

en: Standard
fi: Standardi

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Assign
fi: Liitä tilanteeseen

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: CSV file
fi: CSV-tiedosto

en: Increment
fi: Lisäys

en: Decrement
fi: Vähennys

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Rate
fi: Arvio

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Purchase date
fi: Ostopäivämäärä

en: Columns
fi: Palstat

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Or
fi: TAI

en: About
fi: Tietoja

en: Reports
fi: Raportit

en: Column
fi: Palsta

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Output
fi: Tuloste

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rating
fi: Arvio

en: Notification settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: Private key
fi: Yksityinen avain

en: Relations
fi: Suhteet

en: Flags
fi: Liput

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Bundles
fi: Paketit

en: Bundle
fi: Paketti

en: Created on
fi: Luotu

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: The file could not be uploaded.
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: View logs
fi: Näytä lokit

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: And
fi: Ja

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
fi: Termit näytetään nousevassa järjestyksessä painon mukaan.

en: Structure
fi: Rakenne

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: The email address %mail is not valid.
fi: Sähköpostiosoite %mail ei kelpaa.

en: Row number
fi: Rivin numero

en: Animal
fi: Eläin

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: Display the label of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien etiketit.

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Custom output for TRUE
fi: Muokattu tuloste arvolle TRUE

en: Custom output for FALSE
fi: Kustomoitu tuloste arvolle FALSE

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

[ctx: Plural]
en: Enabled
fi: Käytössä
    kontekstissa: monikko
