farmOS (4.0.0) - en to am translation catalogue (61 entries)

en: Forms
am: ቅፆች

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Weight
am: ክብደት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Active
am: ገባሪ

en: Access denied
am: መድረስ ክልክል ነው

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Source
am: ምንጭ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Negate
am: አሉታዊ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: Language settings
am: የቋንቋ ቅንብሮች

en: The installation has encountered an error.
am: የመጫን ሂደቱ እክል አጋጥሞታል።

en: Next steps
am: ቀጣይ ሂደቶች

en: Custom output for TRUE
am: ለTRUE ብጁ ውፅአት

en: Custom output for FALSE
am: ለFALSE ብጁ ውፅአት
