farmOS Crop Plan (3.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Options
de: Optionen

en: Expanded
de: Ausgeklappt

en: Location
de: Ort

en: Start Time
de: Startzeit

en: End Time
de: Endzeit

en: Tasks
de: Aufgaben

en: Classes
de: Klassen

en: Children
de: Untergeordnete Elemente

en: Crop
de: Zuschneiden

en: Enable dragging
de: Verschieben aktivieren

en: Season
de: Jahreszeit

en: Edit URL
de: URL bearbeiten

en: Resource ID
de: Ressourcen-ID

en: Days to maturity
de: Tage bis zur Fälligkeit

en: Days to transplant
de: Tage bis zur Umpflanzung

en: Seeding date
de: Datum der Aussaat

en: Plant asset
de: Pflanzen-Asset

en: Assign this to a season for easier searching later.
de: Ordne dies einer Saison zu, um es später einfacher wiederzufinden.

en: Plant
de: Pflanze
