farmOS Crop Plan (3.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Options
it: Opzioni

en: Expanded
it: Espanso

en: Location
it: Posizione

en: Tasks
it: Operazioni

en: Classes
it: Classi

en: Crop
it: Ritaglia

en: Season
it: Stagione

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Days to maturity
it: Giorni alla maturità

en: Plant asset
it: Risorsa Pianta

en: Assign this to a season for easier searching later.
it: Assegna questo a una stagione per una ricerca più semplice in seguito.

en: Plant
it: Pianta
