farmOS Crop Plan (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Options
pt: Opções

en: Expanded
pt: Expandido

en: Location
pt: Localização

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Classes
pt: Turmas

en: Children
pt: Filho

en: Crop
pt: Recortar

en: Season
pt: Temporada

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Resource ID
pt: ID do recurso

en: Days to maturity
pt: Dias de maturação

en: Days to transplant
pt: Dias para transplante

en: Seeding date
pt: Data do plantio
