farmOS FarmLab (1.0.0-beta4) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Notes
it: Note

en: Selected
it: Selezionato

en: Server settings
it: Impostazioni server

en: Account
it: Profilo

en: Land asset
it: Risorsa Terreno

en: Land type
it: Tipologia di Terreno
