farmOS John Deere (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Refresh
id: Segarkan

en: Client ID
id: ID Klien

en: Never
id: Tidak pernah

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Product
id: Produk

en: Apply
id: Terapkan
