farmOS John Deere (1.0.0-beta4) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Refresh
ne: रिफ्रेश .

en: 100
ne: १००

en: 500
ne: ५००
