farmOS LOOC-C (1.0.1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Project information
pt: Informação do projeto

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Page
pt: Página

en: Filter
pt: Filtrar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Method
pt: Método

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Asset
pt: Recurso

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Rating
pt: Avaliação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Add fields
pt: Adicionar campos

en: Asc
pt: Ascendente
