Farm Multitenant (1.0.0-beta6) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Roles
fr: Rôles

en: Members
fr: Membres

en: Sort by
fr: Trier par

en: Edit member
fr: Modifier le membre

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Joined
fr: A rejoint

en: Organizations
fr: Organisations

en: Delete relation
fr: Supprimer la relation

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Add member
fr: Ajouter un membre

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: Master
fr: Principal

en: Group membership
fr: Adhésion au groupe

en: Remove member
fr: Supprimer un membre

en: Edit relation
fr: Modifier la relation

en: Dropbutton
fr: Liste déroulante

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: View relation link
fr: Voir le lien de relation

en: Link to Group relationship
fr: Lien vers la relation de groupe

en: Link to edit Group relationship
fr: Lien vers la modification de la relation de groupe

en: Link to delete Group relationship
fr: Lien vers la suppression de la relation de groupe
